Ultimele stiri :
Home » , , , , » Rezumat VIDEO GERMANIA PORTUGALIA online EURO 2012 goluri pe internet 9 iunie 2012

Written By FanaticTV on duminică, 10 iunie 2012 | 17:23

Rezumat VIDEO GERMANIA PORTUGALIA online EURO 2012 pe internet 9 iunie 2012

GERMANIA-PORTUGALIA scor final 1-0 in al doilea meci din grupa B de la Campionatul European EURO 2012.

Germania bate timid pe Portugalia. Un meci lisit de goluri, dar cu o miza prea mare. Germania s-a alaturat Danemarcei in grupa B, care a batut Olanda tot cu 1-0.

Unica ocazie de gol a primei reprize vine aproape de sfarsit, cand din corner batut de Cristiano Ronaldo, jucatorul lui Real Madrid, Pepe loveste bara cu un sut din piciorul drept. Germania e salvata si merge la cabine usurata. In cea de a doua repriza germanii intra mult mai convinsi in teren, in timp ce Portugalia mentine prudenta ridicata. Presiunea nemtilor si concretizeaza in momentul cand toti se asteptau la un rezultat de egalitate. In minutul 72' Khedira pleaca in dreapta si centreaza in centru, perfect pentru capul lui Super Mario Gomez, care isi trimite echipa in avantaj. Portugalia incearca, dar fara noroc: primul este Nani, care suteaza in transversala cu un sut-centrare. Apoi, vine randul lui Manuel Neuer sa salveze nationala, din incercarea lui Cristiano Ronaldo, si dupa in finalul meciului apara sutul lui Varela, o parata ce inseamna victora Germaniei.