Ultimele stiri :
Home » , , , , » Rezumat VIDEO UCRAINA SUEDIA online EURO 2012 goluri pe internet 11 iunie 2012

Rezumat VIDEO UCRAINA SUEDIA online EURO 2012 goluri pe internet 11 iunie 2012

Written By FanaticTV on marți, 12 iunie 2012 | 14:50

UCRAINA-SUEDIA scor final 2-1 in al doilea meci din grupa D de la Campionatul European EURO 2012.

Ucraina care este una din tarile gazde, la ei acasa au batut pe suedezi dupa ce au fost condusi prin golul lui Zlatan Ibrahimovic. Marele protagonist al acestui meci este fostul jucator a lui Milan, Andriy Shevchenko.

In prima repriza nu lipsesc ocaziile. Shevchenko incearca un sut cu latul dintr-o buna pozitie, dar nimic. Raspunde si Suedia, prima data prin Rosenberg cu o lovitura de cap care e resprina de Pyatov.

In a doua repriza meciul se incinge si in minutul 52 Suedia trece in avantaj prin Zlatan Ibrahimovican, care primeste o centrare de la Kallstrom, inscrie in plasalui Piatto. Era 1-0. Ucraina, inaintea propriului public, nu doreste sa piarda si readuce imediat egalitatea pe tern prin Shevchenko, ce baga mingea in plasa, cu capul, dintr-o centrare a lui Yarmolenko. Dupa inca 7 minute Ucraina trece in avantaj: corner din partea stanga, batut perfect pentru capul lui "super Sheva" care introduce minge printre un jucator si bara laterala. Era 2-1 si deja era serbatoare in Ucraina.

Mai jos aveti rezumatul video online cu golurile partidei UCRAINA-SUEDIA 2-1