Ultimele stiri :
Home » , , , , , » Rezumat VIDEO ANGLIA ITALIA EURO 2012 online sferturi de finala goluri 4-2 pe internet 24 iunie 2012 rezultat penalty

Written By FanaticTV on luni, 25 iunie 2012 | 00:56

Anglia-Italia scor final 4-2 ultimul meci din Sferturile de finala de la Campionatul European EURO 2012.

Meciul dintre Anglia si Italia de pe 24 iunie 2012 a fost transmis de TVR 1 de la ora 21:45, ora Romaniei.

Italia a reusit sa mearga in semifinale, unde va intalni Germania, in data de 28 iunie. A fost un meci cu multe ocazii, dar totul a fost in favoarea Italiei, englezii au refuzat sa joace, astfel ca azzuri au meritat victoria. Scorul de 4-2 a fost stabilit la loviturile de departajare. Pirlo a batut un penalty superb, atunci cand era in minus cu un gol.
 Cei care au batut penalty-urile au fost : Steven Gerrard-Riccardo Montolivo, Wayne Rooney-Andrea Pirlo, Ashley Young-Antonio Nocerino, Ashley Cole-Alessandro Diamanti.